Służba uwielbienia

wróć

Służba uwielbienia

Wierzymy, że uwielbienie jest ważne, zarówno dla nas osobiście, jak i dla życia całego zboru. Jednym z jego przejawów może być czas wspólnej modlitwy i śpiewu w gronie ludzi kochających Boga. Może przyjmować różne formy – hymny przy akompaniamencie organ,  dynamiczne piosenki z towarzyszeniem zespołu uwielbienia czy spontaniczna osobista modlitwa w przestrzeni między zapisanymi słowami pieśni. Każda z nich jest cenna.

Służba uwielbienia w kościele w Malince rozwija się od połowy lat 90-tych. Wtedy, na nabożeństwach zaczęły pojawiać się instrumenty takie, jak gitara akustyczna, fortepian, gitara elektryczna a nawet perkusja, co dla wielu osób przyzwyczajonych do tradycyjnej formy nabożeństwa luterańskiego było dużą nowością. Zmiany te jednak spotkały się z dużym poparciem ze strony uczestników nabożeństw, również ze strony wielu starszych ludzi.

Przez lata grupa osób zaangażowanych w tą służbę rosła i obecnie wynosi około 45 osób. Są to osoby w różnym wieku, których łączy pasja dla służby i dla muzyki. Ważnym składnikiem służby uwielbienia są również „społeczności zespołowe”, gdzie członkowie mogą budować wzajemne relacje, modlić się razem i rozmawiać o służbie.

Jesteśmy otwarci na dołączanie się nowych osób. Jeśli uważasz, że możesz być właśnie taką osobą, skontaktuj się z nami!

 

Koordynator:

Michał Podżorski Napisz do mnie

Nadchodzące wydarzenia