Grupy domowe

wróć

Grupy domowe

Życie jest skomplikowane, a my z natury jesteśmy chwiejni i podatni na różne życiowe okoliczności. Bóg o tym wie i dlatego podarował nam innych wierzących, byśmy wspólnie zachęcali się do życia wiarą, dawali i brali Bożą miłość, praktycznie okazywali sobie wsparcie, odkrywali swoje dary i razem służyli innym.

Chcielibyśmy pomóc ci odkryć cel życia i nawiązać satysfakcjonujące relacje, dla których zostałeś stworzony! Razem możemy więcej. Potrzebujemy siebie nawzajem!

Mała grupa jest integralną częścią Kościoła. To nie program, ale kluczowa cześć życia każdego naśladowcy Jezusa, dzięki któremu cały Kościół rośnie i jest jasnym świadectwem reagującym na potrzeby innych. To miejsce cotygodniowych spotkań, gdzie w gronie kilku osób (max. 10), w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze będziesz miał okazję uczyć się żyć wiarą wspólnie z innymi, słuchać historii Bożego działania w życiu innych, nawiązać głębokie przyjaźnie, doświadczyć bliskości, płakać, ale i celebrować drobne radości, oraz odkrywać nowy, praktyczny wymiar duchowego poznania ściśle związanego z codziennością.

Chcemy jako cała społeczność tworzyć Kościół, w którym każdy z osobna żyje w bliskiej relacji z Bogiem, ma wokół siebie małą grupę wsparcia i aktywnie uczestniczy we wspólnotowym uwielbieniu i dzieleniu się z innymi Bożą miłością i Ewangelią.

Poniżej znajdziesz wybrane programy, wybierz, co najbardziej cię interesuje:

Odkrywanie Życia

Dla kogo? dla każdego, kto chce poznać lepiej podstawy wiary, umocnić się w nich, dla nowych osób,
Jak długo? 7 tygodni  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis: program obejmuje 7 lekcji video + rozmowę i dyskusję. Szukasz szczęścia? Uczestnicząc w tej grupie będziesz mógł zobaczyć w jaki sposób nasze najgłębsze pragnienie szczęścia może zostać zaspokojone tylko w jednej Osobie.

Odkrywanie Chrześcijaństwa

Dla kogo? dla każdego, kto chce poznać lepiej podstawy wiary, umocnić się w nich, dla nowych osób,
Jak długo? 10 tygodni  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis: program obejmuje 10 lekcji video + rozmowę i dyskusję. Jeśli szukasz czegoś więcej w swoim życiu, chcesz dowiedzieć się lub lepiej poznać na czym polega praktyczne życie w oparciu o wiarę i zaufanie Jezusowi – ta grupa jest dla ciebie.
Dla bardziej zaawansowanych

ARCH+    Akademia Rozwoju Chrześcijanina

Dla kogo? Dla każdego, kto chce być uczniem Jezusa
Jak długo? 12 tygodni  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis: Chcesz doświadczać wzrostu, przemiany i mocy Jezusa w swoim codziennym życiu?  Będziesz mieć okazję, by uczyć się jak praktycznie wdrażać w swoim życiu nauczanie Jezusa, by doświadczać życia w obfitości.

Podstawy Uczniostwa – Greg Ogden

Dla kogo? Dla każdego, kto chce być uczniem Jezusa, poziom zaawansowany
Jak długo? 12 tygodni  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis:  Chcesz pogłębić swoją relację z Panem? Widzieć zmiany w swoich zachowaniach, reakcjach, słowach, nastawieniu serca? Nie ma drogi na skróty, ale ten program pomoże ci w codziennym  wzrastaniu w miłości Boga i swojej decyzji podążania za Nim. Będziesz odświeżony i zachęcony, zainspirowany i zmotywowany, by nie tylko samemu wzrastać ale i wypełniać poleceni Jezus – by iść i czynić innych uczniami.

Projekt Prawda

Dla kogo? Dla każdego, kto chce poznać biblijny światopogląd
Jak długo? 13 tygodni  – 1x w tygodniu 2 godziny
Opis: 13 godzinnych lekcji video – Chciałabyś poznać jak wedle Bożego zamysłu wyglądać ma codzienne życie, zbudowane na światopoglądzie chrześcijańskim? Ten kurs nie tylko ci w tym pomoże, ale też da wskazówki do takiego życia, które będzie zgodne z biblijnymi przekonaniami.

Co i Jak? MyStory.me

Dla kogo? Dla każdego
Jak długo? 4 tygodnie  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis: Masz swoją historię z Jezusem ale nie wiesz jak ją atrakcyjnie opowiedzieć, by poruszyć serca ludzi? Te lekcje pomogą ci przygotować swoje świadectwo, a nawet je nagrać – by dotrzeć szeroko do innych.

Mądrość w Relacjach

Dla kogo? Dla każdego komu zależy na budowaniu dobrych, zdrowych relacji
Jak długo? 10 tygodni  – 1x w tygodniu 2 godziny
Opis: Nauczysz się nowych i ważnych umiejętności, pozwalających: dostrzec i lepiej rozumieć motywacje i emocje w samym sobie oraz w innych, a zdobyte spostrzeżenia w umiejętny sposób stosować w kierowaniu własnym postępowaniem, rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu dobrych relacji.

 Grupy na różne etapy życia:

Dla rodziców – Podróż Przemian
Dla kogo? Dla rodziców, dziadków, każdego kto zajmuje się wychowywaniem dzieci
Jak długo? 9 tygodni  – 1x w tygodniu 1.5 godziny
Opis: Boisz się, że nie będziesz umiał przekazać swoich wartości dzieciom? Masz problemy z wychowaniem dziecka? Ten program to świetnie opracowane 9 lekcji dla rodziców, którym zależy na dobrej relacji ze swoimi dziećmi.

Dla małżeństw – Czego oczekiwałeś? Paul Tripp
Dla kogo? Dla każdego w związku małżeńskim
Jak długo? 10 tygodni – 1 x w tygodniu 2 godziny
Opis: Ten kurs wideo pomoże Ci dotrzeć do źródła Twoich zmagań – do Twojego serca – i odnaleźć trwałą nadzieję dla Twojego małżeństwa.

Kiedy i gdzie się spotykają małe grupy?

Raz w tygodniu w wybranym przez grupę miejscu – dom, miejsce pracy, sala w kościele, itp.

Jakie jest wymagane zobowiązanie, aby dołączyć do małej grupy?

Jedynym wymogiem jest to, byś zaplanował sobie raz w tygodniu (przez okres np. 3-6 tygodni) jeden wieczór (1,5 godz- 2 godz) na spotkanie, w wybranej przez siebie grupie. Wiele z naszych grup jest już ze sobą od 5 lat lub dłużej.

Jak dostać się do małej grupy?

Módl się o to! Mała grupa jest wielkim błogosławieństwem więc miej pewność, że zaprosiłeś Boga do tego procesu. Przejrzyj proponowane przez nas programy i  skontaktuj się z nami  poprzez e-mail i zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z tobą. Początkiem stycznia planujemy nowe otwarcie – z pewnością wystartują całkiem nowe grupy, do których będziesz mógł dołączyć.

Czy mogę założyć własną grupę?

„Tak”. Aby poprowadzić małą grupę musisz przede wszystkim chcieć, by Bóg cię używał. Zgłoś się do nas, a zapewnimy ci szkolenie i wyposażymy w niezbędne materiały, których będziesz potrzebować. Wierzymy, że Bóg używa małych grup, aby zmieniać życie ludzi, a jako lider możesz być tego częścią.

Wypowiedzi uczestników:

„Uczestnictwo w kursie, pomogło mi utwierdzić się w chodzeniu Jego [Jezusa Chrystusa] drogą.”
„Otrzymałem praktyczne uwagi jak być chrześcijaninem w praktyce.”
„Zdałam sobie sprawę, jak ważne jest wykorzystywanie każdej szansy, która się wydarza, i że mogą być takie, które się już nie powtórzą…”
„Pyszna kawa, a przede wszystkim niesamowita atmosfera, która pomogła mi poznać siebie i wzbogacić swoją wiarę.”
„ Cieszę się, że miałam okazję poznać osoby z kościoła. Cieszę się, że miałam okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i posłuchać o doświadczeniach innych. Cieszę się, że jedno ze spotkań odpowiedziało na moje ówczesne dylematy. Naprawdę wierzę, że Bóg do mnie skierował pewne słowa…”
„Przy omawianiu tematu: „Podejmowanie decyzji”– znalazłem najwięcej odniesień do własnego życia, poczułem potrzebę modlitwy…”

Koordynator:

Bogusława Król Napisz do mnie

Nadchodzące wydarzenia