Koncert – Marek Napiórkowski & Artur Lesicki – „Nocna cisza. Kolędy.”

Ikona kalendarza
Data wpisu: 23 listopada 2022

Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Nocna cisza. Kolędy.” w wykonaniu Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego!

Wydarzenie odbędzie się 5 stycznia 2023 w Centrum Malinka (Wisła, ul. Cieńkowska 5) o godz. 18:00. Po koncercie przewidziane jest spotkanie z artystami w kawiarence.

Bilety na wydarzenie można nabyć na stronie: eventim.pl
Cena: 50-80 zł (w zależności od miejsca).


Marek Napiórkowski wraz z Arturem Lesickim nagrali kolejny duetowy album. Płyta „Nocna Cisza. Kolędy.” z nowym materiałem dwójki znakomitych polskich gitarzystów ukazała się nakładem wydawnictwa Agora 20 listopada 2020. Tradycyjne kolędy, a także współczesne melodie świąteczne, przełożone zostały na oryginalny i charakterystyczny język obu artystów. Duet, który w ostatnich latach oczarował odbiorców swoim filmowym, nominowanym do Nagrody Muzycznej FRYDERYK projektem „CELULOID”, ponownie podjął się opracowania znanych wszystkim tematów – tym razem w odsłonie zimowej i okazjonalnej, w aurze świątecznej. W barwnych odcieniach różnorodnych gitar na płycie można usłyszeć osiem wszystkim znanych melodii w zupełnie nowych aranżacjach.

„W zgiełku, nadmiarze, w zatrzęsieniu doznań jakie niesie nasze życie, cisza zawsze uszczęśliwia. Nocna Cisza daje szczęście na wielu poziomach. Spragnionego świątecznych uniesień napoi tęskną kolędową frazą. Głodnego jazzowych wrażeń nakarmi odważną reharmonizacją tematów znanych nam od kołyski. Nieuważnych ukoi aurą. I to czasami wystarczy. (…). Nie pytajcie przeto: czemu kolędy? Czy nie mamy dość już ich niezliczonych wersji? Odpowiedzą Wam celnie słowa Keitha Jarretta, który sięga od lat po, zdawało się zgrany do cna, bukiet starych amerykańskich piosenek: „Nieważne co. Ważne: jak.” – Marcin Kydryński

Strzałka w lewoWróć do aktualności

Nadchodzące wydarzenia