Konferencja apologetyczna: Czy naprawdę Bóg powiedział…?

Ikona kalendarza
Data wpisu: 12 czerwca 2022

Przekonanie o tym, że Biblia jest natchnionym Słowem pochodzącym od Boga, stanowi fundamentalną prawdę łączącą wszystkich chrześcijan. Nic więc dziwnego, że to właśnie Biblia jest obiektem szczególnie żarliwej krytyki różnego rodzaju sceptyków. W ostatnich kilku dekadach liczba argumentów wymierzonych w wiarygodność Pisma Świętego znacząco się powiększyła, nieraz skutecznie zasiewając wątpliwości w sercach tych, którzy widzą w Niej źródło Prawdy. Czyżby wcale nie gasło echo prastarego pytania: „czy naprawdę Bóg powiedział…”?

Dlatego właśnie pierwszą Konferencję Apologetyczną w Wiśle postanowiliśmy poświęcić tematowi Pisma Świętego. Podczas sesji wykładowych zmierzymy się z popularnymi argumentami próbującymi podważyć autorytet Biblii. Poruszymy między innymi takie zagadnienia jak: relacja nauki i Biblii, historyczna wiarygodność i wewnętrzna spójność Pisma Świętego, kwestia autorstwa, natchnienia i formowania się kanonu, a także podejścia do trudnych historii, na które możemy natknąć się przy lekturze Biblii. Za merytoryczną stronę konferencji będą odpowiedzialni znakomici prelegenci, zaangażowani na co dzień w prowadzenie portali „Myślę, więc wierzę” oraz „Należeć do Jezusa”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału – niezależnie od wieku, denominacji i wyznawanego światopoglądu. Wierzymy w sens racjonalnego namysłu nad sprawami naszej wiary, a nadchodząca konferencja będzie ku temu doskonałą okazją. Nie może Ciebie zabraknąć!

  • Data: 17 września 2022
  • Koszt konferencji do końca sierpnia: 60zł/osoba
  • Rejestracja: Zapisy są możliwe w kancelarii Parafii w Wiśle-Malince, oraz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na portalu Myślę, więc wierzę.

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiały się na stronie Myślę, więc wierzę oraz na Facebooku, na stronie wydarzenia.

Do zobaczenia w Wiśle!

Strzałka w lewoWróć do aktualności

Nadchodzące wydarzenia