24 Gru

Życzenia świąteczne

Udzielisz mnóstwo wesela, sprawisz wielką radość, radować się będą przed tobą, jak się radują w żniwa, jak się weselą przy podziale łupów – Iz 9,2

Wydaje się, że mamy coraz mniej powodów do radości: choroby, doświadczenia, trudności związane z codziennością, brak harmonii w relacjach, tragiczne wieści, które docierają, gdy tylko otworzymy Internet: katastrofy, kataklizmy, strzelaniny.
Gdzie szukać w tym wszystkim pocieszenia? Niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia są dobrą okazją do radości. Wszystko nas dotego skłania: błyszcząca otoczka, pachnące smakołyki, miła, rodzinna atmosfera. Ale narodzony w Betlejem Zbawiciel nie przyszedł po to, by na chwilę wyrwać nas z kręgu naszej niemocy, niepowodzeń czy frustracji. On narodził się po to, aby zmieniać nasze nastawienie, by nam w tym wszystkim, co nas przygniata, towarzyszyć, by wypełniać na swoim pokojem, „który przewyższa wszelki rozum”. Ale przede wszystkim przyszedł, aby dać nam pewność, że jeżeli do Niego należymy, nie musimy się bać, co przynosi nam życie. I nawet jeżeli nie będziemy rozumieć celowości tego z czym się zmagamy, będziemy mogli czuć się bezpieczni i być wypełnieni Jego pokojem i radością.

Jesteśmy wdzięczni za Wasza obecność, Wasze modlitwy i wsparcie finansowe, szczególnie w tym niełatwym okresie budowy Centrum Malinka. Jeżeli Parafia w Wiśle Malince i słowa, jakie stąd do Was trafiają są dla Was błogosławieństwem, dziękujemy za to Bogu. Zachęcenie do codziennego życia z Jezusem Chrystusem poczytujemy to sobie za wielką łaskę.

Niech Pan Was chroni i błogosławi wszędzie tam, gdzie jesteście.
ks. Leszek Czyż

inne wpisy