Szkółka niedzielna on-line - 11.04.2021

Zachęcamy wszystkie dzieci do oglądania szkółek on-line:


Nabożeństwa wyłącznie online

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, nabożeństwa w naszej parafii nadal odbywają się wyłącznie online.
Zapraszamy na transmisję w każdą niedzielę o godz. 10:15.


Wieczory nauczające z pastorem Karelem

Już dziś rozpoczynamy wieczory nauczające, które potrwają do najbliższej soboty (8-10 kwietnia). Poprowadzi je pastor Zygmunt Karel. Temat wieczorów: „Utwierdzeni w prawdzie”.

Zaczynamy codziennie o godz. 18:00, zachęcamy żeby być z nami online!


Życzenia świąteczne

„Wtedy anioł odezwał się i rzekł (…): Wy się nie bójcie; wiem bowiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma go tu, bo wstał z martwych”.
(Mt 28,5–6)

Słowa, które anioł skierował do kobiet zmierzających w niedzielny poranek do grobu, chyba nigdy nie były tak bardzo aktualne, jak w dzisiejszym świecie. Ludzie, sparaliżowani coraz większym strachem o przyszłość, nie mają pewności, co będzie „jutro”. Tym bardziej potrzebujemy Kogoś, kto wskaże nam, co jest prawdziwym Źródłem bezpieczeństwa. Tym Kimś jest zmartwychwstały i żyjący Zbawiciel – Jezus Chrystus! W Nim możemy znaleźć pokój – bez względu na okoliczności.

Chcemy Wam życzyć w tych szczególnych dniach, jakimi są święta Wielkiej Nocy, radości, jaka wypływa z faktu, że On żyje! Niech Pan Was chroni i błogosławi!


Wieczór Paschalny


Kim Ty jesteś?

Już w sobotę 3 kwietnia o godzinie 18:00 na kanale YouTube #MŁODZI luteranie odbędzie się Wielkanocna konferencja #MŁODZI, a jej tematem przewodnim będzie pytanie „Kim Ty jesteś?”.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/2j0MMz3xG
Bezpośredni link do transmisji: https://youtu.be/49z3TNQP-zM

Zachęcamy do wzięcia udziału!


Kolacja Paschalna 2021

Kochani, choć ze względu na sytuację w tym roku znów nie możemy wspólnie celebrować Kolacji Paschalnej, jednak możemy ją przeżyć w swoich domach!

Zapraszamy do oglądania transmisji kolacji z pastorem Kazikiem Barczukiem w Wielki Czwartek o godz. 19:00 (zaraz po zakończeniu transmisji nabożeństwa uwielbiającego z naszej Parafii). Zachęcamy Was do przygotowania sobie na ten wieczór symbolicznych potraw. Są to: maca, chrzan, jajka na twardo, pietruszka + miseczka ze słoną wodą, wino lub sok.

PESACHOWY CHAROSET Z JABŁEK I BAKALII

Składniki dla 4 osób:
– 3 jabłka obrane i starte na grubej tarce,
– 1 szklanka pokrojonych orzechów albo migdałów,
– 1 szklanka rodzynek,
– mielony cynamon,
– 1 łyżka czerwonego słodkiego wina.

Sposób przygotowania:
Wymieszaj jabłka z orzechami i rodzynkami oraz 1-2 łyżeczkami cynamonu. Polej winem i jeszcze raz wymieszaj. Deser jest jeszcze smaczniejszy, jeśli wcześniej namoczysz rodzynki w alkoholu lub wodzie z miodem i cytryną. Możesz także dodać do niego inne ulubione bakalie.


Wesprzyj ciastem!

Zbliżają się Święta Wielkanocne. W związku z tym, pojawił się pomysł, żeby wesprzeć czymś słodkim ludzi, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o ok 6 ośrodków w Cieszynie i Bielsku, a są to: domy samotnej matki, domy dziecka oraz ośrodki dla ludzi bezdomnych.

Wystarczy zgłosić chęć upieczenia ciasta panu Adamowi Podżorskiemu pod nr tel: 789248173. Organizator podjedzie w Wielką Sobotę rano pod wskazany adres i odbierze ciasta.

Zachęcamy do udziału!


Nabożeństwa wyłącznie online

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi i ze względu na niewielką powierzchnię kościoła, od soboty 27 marca wszystkie nabożeństwa odbywają się wyłącznie online.

Plan nabożeństw online:
– 28 marca, Niedziela Palmowa – nabożeństwo o godz. 10:15;
– 1 kwietnia, Wielki Czwartek – spotkanie uwielbiające o godz. 18:00;
– 2 kwietnia, Wielki Piątek – nabożeństwo o godz. 10:15. Słowem Bożym podzieli się z nami ks. Marcin Podżorski;
– 4 kwietnia, Wielkanoc – nabożeństwo o godz. 10:15. Słowem Bożym podzieli się z nami bp Kościoła Jerzy Samiec;
– 5 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny – zapraszamy na transmisję nabożeństw z innych Parafii.


Szkółka niedzielna zawieszona

Zajęcia szkółki niedzielnej są zawieszone do 9 kwietnia br.


Wcześniejsze wpisy