Wystawa i czytanie Biblii - zaangażuj się!

Gorąco zachęcamy was do zaangażowania się w dwie inicjatywy związane z Biblią, organizowane z okazji otwarcia Centrum.

1) Czytanie Biblii na głos.
Ten pomysł zakłada przeczytanie całej Biblii na głos. Szacunkowo zajmie to około 100 godzin (czytanie odbywa się bez przerwy, 24 godziny na dobę), dlatego potrzebujemy 400 ludzi chętnych czytać głośno Pismo Święte przez 15 minut. Oczywiście, można się zapisać na kilka terminów.
Zaczynamy w poniedziałek 30 sierpnia o godzinie 8:00.
Zapisać możecie się klikając TUTAJ

2) Wystawa Biblii.
Będzie się odbywać w dniach od 30 sierpnia do 10 września w godzinach 15:00-19:00. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w oprowadzanie po tej wystawie. Szkolenie odbędzie się w dniach 30 oraz 31 sierpnia.


Spotkanie uwielbiające i ognisko

Serdecznie zapraszamy na niedzielne (1 sierpnia 2021) spotkanie uwielbiające połączone z ogniskiem! Zaczynamy o godz. 17:00 w kościele.

Uwaga, prosimy o przyniesienie ze sobą kiełbasek (w końcu to ognisko) oraz (jeśli tylko dacie radę i chcecie podzielić się z innymi) upieczenie ciasta.

Mamy nadzieję na naprawdę dobry czas wspólnego uwielbienia. Do zobaczenia!


Apel Diakonii Polskiej


Gość z USA

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo w nadchodzącą niedzielę (4 lipca) o godz. 10:15. Kazanie wygłosi Ewangelista tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego – Stuart McAllister ze Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy!


Zapraszamy do kościoła!

Od dzisiaj (26.06) limit osób przebywających w obiektach sakralnych został zwiększony do 75% miejsc.

Zapraszamy serdecznie do kościoła!


Sprzątanie Centrum Parafialnego

W sobotę od godz. 8:00 prosimy o pomoc w kolejnym sprzątaniu Centrum, które obejmie również zamiatanie placu (prosimy przynieść z sobą miotły).

Osoby chętne upiec ciasto prosimy o kontakt z kancelarią.


Dołącz do zbiórki!

„Wspierajcie świętych w potrzebach, okazujcie gościnność”. (List do Rzymian 12, 13)

Zachęcamy do udziału w zbiórce funduszy dla przedszkola „Casa de la Amistad” i domu dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz na działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto w Wenezueli. Wenezuela przeżywa dramatyczny kryzys polityczny i gospodarczy. Pandemia COVID-19 w 2020 r. jeszcze bardziej pogorszyła sytuację. Parafiom luterańskim coraz trudniej jest utrzymać przedszkole „Casa de la Amistad” i dom dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto. Kościół luterański potrzebuje wsparcia dla utrzymania pracy diakonijnej, kosztów transportu, kształcenia i pomocy ubogim rodzinom. Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce  podjął uchwałę o jednorazowej zbiórce na rzecz GAW z przeznaczeniem na wsparcie projektów w Wenezueli. Nadal potrzebne są fundusze, aby pomóc dzieciom w Wenezueli.     

Jak uczestniczyć w zbiórce? Zbiórka rozpoczyna się 20 czerwca i trwa do 31 sierpnia 2021 r. Ofiary można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „GAW – Wenezuela”.


Śniadanie dla Kobiet

Zapraszamy na Śniadanie dla Kobiet w Hotelu Gołębiewski w Wiśle – 3 lipca w godzinach 9:30 – 14:30. Temat: „Świadoma swojego wpływu”, poprowadzi Nela Kłapa.

Bilety do zakupienia przez stronę SniadanieDlaKobiet.pl lub w kancelarii parafialnej w Wiśle Malince, księgarni Warto w Cieszynie i księgarni Szaron w Ustroniu. Cena to 60 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.


Tydzień modlitw o uzdrowienie

Ewangelia Mateusza 18,19: Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby poprosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę.

Pragniemy jako zbór przystąpić do tygodniowej modlitwy w intencji zdrowia Janeczki od Bajcara oraz innych osób (o które modlimy się co niedzielę). Codziennie od poniedziałku 24 maja, do niedzieli 30 maja będziemy spotykać się w kościele i modlić się o ich uzdrowienie.

-> poniedziałek, 24 maja – w trakcie spotkania uwielbiającego z okazji święta zesłania Ducha Świętego, o godz. 17:00
-> 25 – 30 maja – godz. 19:00

Zachęcamy wszystkich do przychodzenia i włączenia się do tych modlitw (zarówno w cichych, jak i głośnych modlitwach).


Spotkanie dla kobiet

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla kobiet, które odbędzie się we wtorek 25 maja br. o godz. 17:00.

Temat: Czy uważasz że Bóg jest dobry?
Wykład poprowadzi Ilona Hajewska.


Wcześniejsze wpisy