20 Sty

Projekt „Nadzieja dla Narodów”

Drodzy przyjaciele, zima daje się we znaki!

W przyszłym tygodniu nasza grupa zamierza wyjechać z pomocą ludziom w Bośni i Hercegowinie. Jak już informowaliśmy, część migrantów żyje tutaj w przygranicznych lasach bez schronienia, bez dachu nas głową i bez pomocy. W błocie, a teraz także na śniegu. Jedynie w namiotach albo tylko pod plandekami. Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji na miejscu można znaleźć w tym artykule:

http://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/bosnia-i-hercegowina-setki-migrantow-koczuja-chca-dostac-sie-do-ue,1045328.html

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2021-01/dramatyczna-sytuacja-uchodzow-w-bosni-i-hercegowinie.html

Naszym celem jest przynajmniej częściowe przyczynienie się do zaspokojenia podstawowych potrzeb przetrwania zimą i w czasie mrozu. Oprócz podstawowych artykułów spożywczych, chcielibyśmy pomóc tym osobom w zapewnieniu lepszej izolacji termicznej, na przykład za pomocą maty styropianowej lub plandeki.
Prosimy o modlitwy o tą podróż. W szczególności prosimy o modlitwę o bezpieczną przejazd i ochronę na miejscu. (W Bośni wolontariusze bardzo często mają problemy z policją. Jednocześnie podróżowanie w czasie epidemii nie jest łatwe …) Chcemy też spędzić jakiś czas na rozmowach z tymi ludźmi i wierzymy, że Pan Bóg zmieni ich serca. Ważne jest, abyśmy, oprócz praktycznej pomocy, nieśli do tych beznadziejnych miejsc światło Nadziei Bożej w postaci Ewangelii.

Pomoc materialną kupimy dopiero na miejscu w zależności od aktualnych potrzeb. Dlatego prosimy również o wsparcie finansowe:

na konto CRS – Projekt „Nadzieja dla Narodów”
11 1020 1390 0000 6302 0658 8349

Dziękujemy!
CRS

inne wpisy